6,3 MW | ALGIERIA

HIMOINSA zrealizowała projekt zasilania rezerwowego dla międzynarodowego lotniska w Algierii

           STUDIUM PRZYPADKU | 6,3 MW  | Międzynarodowy port lotniczy Algier (ALGIERIA)


           

Podsumowanie projektu:


Lokalizacja: lotnisko Algiers (Algieria)

Zainstalowana moc: 7 875 kVA w trybie czuwania.

Dostarczono zespół  agregatów: 1 jednostka HTW-2030 T5, 4 jednostki HTW-1030 T5, 1 jednostka HTW-1030 T5 z wbudowanym modułem ładowania, 1 jednostka HTW-670 T5

HIMOINSA Dystrybutor: SARL Globale Realizacja.

Konfiguracja specjalna:

Rezerwowe agregaty prądotwórcze z układem sterowania, wbudowany bank obciążeń w kontenerze jednego z agregatów prądotwórczych i zbiorniki o pojemności 3000 litrów.



6,3 MW mocy awaryjnej na lotnisku w Algierze


Port lotniczy Houari Boumediene, działa od 1924 r., Jest największym, a zarazem centralnym lotniskiem w stolicy Algierii, Algierze. Oferuje połączenia z najważniejszymi lotniskami na świecie, a jego lokalizacja nad brzegiem morza Śródziemnego otwiera drogę do kontynentu afrykańskiego. Co roku przez obiekty lotniska odprawia się ponad 7,5 miliona pasażerów, a codziennie odbywa się ponad sto lotów.

Agregaty prądotwórcze HIMOINSA dostarczają zasilanie awaryjne do ponad 400 000 m2 makro-kompleksu składającego się z trzech terminali: Hala 1, która jest przeznaczona do ruchu międzynarodowego; Hala 2, która jest wykorzystywana do ruchu lokalnego, i Château d'Eau, który specjalizuje się w lotach czarterowych.





CELE

Głównym celem było dostarczenie zasilania awaryjnego do dwóch terminali na lotnisku w Algierze oraz do trzeciego dodatkowego obiektu o nazwie Château d'Eau. Alternatywne zasilanie jest niezbędne, aby uniknąć jakichkolwiek zakłóceń w funkcjonowaniu lotniska. Instalacje działające 24/7 i wymagające rozwiązań dostosowanych do każdej przestrzeni, aby zagwarantować ciągłość wszystkich usług w przypadku awarii zasilania.

ROZWIĄZANIA

Zespół inżynierów HIMOINSA opracował rozwiązanie umożliwiające dostosowanie generatorów do konkretnych konfiguracji technicznych każdego terminala. Agregaty prądotwórcze są skonfigurowane do pracy równoległej, mogą pracować indywidualnie lub równolegle między sobą lub innymi generatorami. Cały projekt oferuje moc, której systemy lotniska potrzebują w każdej przestrzeni w przypadku szczytowego czasu zapotrzebowania.


Tak strategiczne lotnisko potrzebuje  stałego i niezawodnego zasilania, które pozwala mu na płynne działanie bez żadnych zakłóceń wynikających z awarii sieci elektrycznej.






           

Specyfikacja techniczna:


Zgodnie z wymogami projektu w zakresie emisji hałasu oraz biorąc pod uwagę, że urządzenia są instalowane na zewnątrz, agregaty są umieszczone w dźwiękoszczelnych kontenerach ze specjalną powłoką, zaprojektowaną w celu zmniejszenia emisji hałasu.

Aby spełnić międzynarodowe wymagania dotyczące jakości i mocy na lotniskach , agregaty prądotwórcze mają różne konfiguracje w zależności od dysponowanej przestrzeni:


Terminal międzynarodowy: 

Największy z trzech kompleksów, zsynchronizowane 3 agregaty prądotwórcze HTW-1030 T5 o łącznej mocy 3090 kVA. Panele sterowania, umieszczone w specjalnych szafach, są zsynchronizowane w celu skoordynowania rozruchu i zapotrzebowania mocy każdego agregatu zgodnie z potrzebą wykrytą w sieci.

Terminal krajowy: 

Biorąc pod uwagę bardziej ograniczoną przestrzeń, opracowaliśmy inną konfiguracją niż ta pierwsza i uwzględniliśmy agregat HTW-2030 T5 i dwa agregaty prądotwórcze HTW-1030 T5 (jeden z wbudowanym bankiem obciążeń).

Chateau de l'Eau: 

Agregat HTW-670 T5, który gwarantuje awaryjne zasilanie 670 kVA w przypadku awarii sieci.


Wszystkie modele agregatów prądotwórczych zastosowane w tym projekcie są zasilane silnikami Mitsubishi i pracują przy 400 V / 50 Hz.

Ponadto agregaty prądotwórcze wyposażone są w zbiorniki o pojemności 3000 litrów, które zapewniają im wydłużony czas pracy.


Panele sterowania, które synchronizują urządzenia, są skonfigurowane do wykrywania wahań mocy dostarczanej przez sieć. Jeśli napięcie sieciowe spadnie poniżej optymalnych poziomów, system automatycznie zarządza mocą wyjściową jednostek, aby skompensować wahania, gwarantując w ten sposób stabilne zasilanie.

Bank obciążeń służy do ochrony jednostki, gdy pracuje w trybie niskiego obciążenia. Jeśli agregat miałby pracować przy mocy poniżej 30%, bank obciążeń aktywuje się, gwarantując w ten sposób minimalny poziom mocy dla optymalnej pracy.


Wysokie temperatury: 

Biorąc pod uwagę warunki klimatyczne na lotnisku w Algierze, agregaty są zaprojektowane do pracy w temperaturach powyżej 50 ° C. Specjalna powłoka kontenerów gwarantuje właściwą pracę w  najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych, takich jak upał czy nadmierny kurz unoszący się w powietrzu. Specjalnie zaprojektowane obudowy zapewniają optymalną pracę urządzeń.