Agregaty prądotwórcze dla branży eventowej

Przeprowadzenie Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro wymagało blisko 30 GW energii. Nie ma takiej infrastruktury energetycznej, która byłaby w stanie przez dwa tygodnie zapewnić zasilanie na potrzeby największego – ale jednorazowego w danej okolicy – wydarzenia sportowego na świecie. Dlatego agregaty prądotwórcze są doskonałym sojusznikiem branży eventowej.

Czy będą to Mistrzostwa Świata Formuły 1 czy lokalny koncert, generatory muszą być w stanie zapewnić ciągłe, pewne i ciche zasilanie. Dlatego też agregaty prądotwórcze HIMOINSA zostały wyciszone wełną mineralną o wysokiej gęstości, aby zredukować do minimum poziom hałasu i w miarę możliwości nie zakłócać przebiegu targów, recitali czy pokazów cyrkowych. 

Supernowoczesna konstrukcja generatorów z serii Silent Plus marki HIMOINSA stworzona została z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na agregaty prądotwórcze do obsługi imprez masowych na obszarach podmiejskich i w dużych miastach. Emisje akustyczne tych urządzeń to około 60 dB (A) w odległości siedmiu metrów.
Izolację termiczną i akustyczną zapewnia wełna mineralna o gęstości 145 kg/m3 i grubości 50 mm.


ISO 9001:2008 HIMOINSA spełnia wymagania międzynarodowych norm jakości.


Cztery generatory HIMOINSA dostarczają 5,2 MVA mocy w czasie jedynych w swoim rodzaju pokazów na świecie, czyli IMAGINE w Dubai Festival City.Konstrukcja wszystkich agregatów prądotwórczych marki HIMOINSA uwzględnia również fakt, że większość tego rodzaju imprez odbywa się na wolnym powietrzu. Generatory są narażane na deszcz oraz skrajnie niskie albo wysokie temperatury, co wymaga maksymalnej izolacji wnętrza przed działaniem czynników atmosferycznych.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie konsekwencje dla bezpieczeństwa artystów oraz widzów mogłaby pociągnąć za sobą awaria w dostawie prądu podczas pokazu w Cirque du Soleil? Niezawodność instalacji ma szczególne znaczenie.

Złożoność niektórych pokazów wymaga sprzętu, który jest w stanie odpowiednio reagować na ciągłe zmiany obciążenia. Za dobry przykład takiej sytuacji może posłużyć osławiony już pokaz pt. IMAGINE w Dubai Festival City. Każdej nocy HIMOINSA zapewnia ponad 4 MW energii na pokaz świateł, ogni i laserów na gigantycznej ścianie wody, która odnotowana jest w księdze rekordów Guinnessa.