Generatory dla rolnictwa

Aby zapewnić dobrostan żywego inwentarza i upraw

Dzisiejsze gospodarstwa rolne są wysoce zautomatyzowane i do codziennej pracy potrzeba coraz więcej mocy. Ponieważ ciągłość zasilania z sieci nie jest wcale sprawą pewną, niezawodne źródła zasilania awaryjnego zaczynają nabierać kluczowego znaczenia w kontekście jakości i dobrostanu upraw oraz zwierząt gospodarskich. Ze względu na sporą liczbę czynników zewnętrznych, które powodują przerwy w zasilaniu, inwestycja w niezawodny system zasilania awaryjnego pozwala zapewnić funkcjonowanie gospodarstwa, zabezpieczyć uprawy w magazynach lub szklarni i uniknąć strat. 

Energia elektryczna jest niezbędna w nowoczesnym rolnictwie, ponieważ każdy etap łańcucha dostaw jest w dużej mierze od niej uzależniony. Od poboru wody, przez produkcję nawozów, obsługę sprzętu rolniczego i przetwórstwo, po pakowanie i transport produktu końcowego


Generatory dla hodowców żywego inwentarza

Ciągłość zasilania z sieci nie jest wcale tak pewna we współczesnych gospodarstwach hodowlanych. Przerwy w dostawie prądu mogą być przyczyną awarii instalacji mechanicznych, stwarzając zagrożenie dla gospodarstwa i jego produktów. Agregaty prądotwórcze HIMOINSA dają pewność, że wentylacja w oborze czy chlewie nie przestanie działać i zapobiegnie np. groźbie uduszenia się zwierząt z powodu nieodpowiedniego przepływu świeżego powietrza. Wyłączenie ogrzewania albo chłodzenia również może narazić na szwank zdrowie trzody.

Gospodarstwa mleczne polegają w dużej mierze na awaryjnych źródłach energii, zwłaszcza w określonych porach dnia, kiedy krowy wymagają dojenia. Dzisiaj to komputery monitorują, gdzie znajduje się bydło i kiedy nadchodzi pora dojenia. Niewydojenie krów na czas może wywołać chorobę oraz obniżyć jakość mleka i produktów mlecznych, prowadząc do strat finansowych hodowcy. 


Spore straty ekonomiczne mogą wynikać z różnych czynników, takich jak uderzenie pioruna lub nawet przegryzienie kabli przez dzikie zwierzęta, co może przyczyniać się do problemów związanych z:

  1. Utratą dostępu do wody w wyniku awarii pompy;
  2. Awarią ogrodzeń elektrycznych;
  3. Awarią automatycznej wentylacji i związanym z tym duszeniem się trzody;
  4. Awarią podajników mechanicznych, która uniemożliwia podanie paszy.

Agregaty prądotwórcze marki HIMOINSA z silnikiem Diesla do pracy w trybie standby zadbają o to, by podawanie paszy, czyszczenie, kontrola czy zbiory przebiegały zawsze sprawnie i bez zakłóceń. Oferujemy zarówno hodowcom inwentarza żywego, jak i rolnikom zajmującym się uprawami, generatory które zapewniają niezawodne źródło energii elektrycznej oraz świetlaną przyszłość polskiego rolnictwa.