HIMOINSA jest spółką należącą do Grupy Yanmar, która specjalizuje się w konstrukcji, produkcji i dystrybucji urządzeń do wytwarzania energii: od agregatów prądotwórczych na olej napędowy i gaz, po wieże oświetleniowe i panele sterujące.

Wszystkie komponenty agregatów prądotwórczych wytwarzane są w fabrykach spółki: alternatory, silniki, obudowy i sterowniki. Na potrzeby każdego projektu angażowana jest cała specjalistyczna wiedza pionu inżynieryjnego, tak aby optymalnie dostosować produkt do konkretnych potrzeb danego rozwiązania poprzez oferowanie doradztwa technicznego, studiów wykonalności oraz homologacji, w tym przed sformalizowaniem zamówienia. Posiadane możliwości produkcyjne zapewniają spółce dużą elastyczność, ponieważ pozwalają bardzo sprawnie opracowywać niestandardowe produkty na rynki całego świata.8 ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH | 13 FILII
Spółka posiada 13 filii w różnych częściach globu, 8 zakładów produkcyjnych i około tysiąca pracowników, którzy ściśle i regularnie współpracują z ponad 130 dystrybutorami na całym świecie.

Jednym z najważniejszych wyzwań w sektorze wytwarzania energii jest niewątpliwie ograniczenie oddziaływania na środowisko. Dźwignią odpowiednich zmian jest innowacja.

Zobowiązanie przyjęte w tym zakresie przez spółkę HIMOINSA jest bezwzględne. Pion inżynieryjny dzień w dzień dokłada starań, by czynić postępy i zapewniać coraz czystsze rozwiązania, stawiając na hybrydyzację w sektorze telekomunikacyjnym oraz na nowe agregaty prądotwórcze i wieże oświetleniowe na gaz. 

Klient – nasz priorytet

Obsługa klienta na wysokim poziomie to część DNA spółki od momentu jej założenia w 1982 roku – szczycimy się utrzymywaniem zażyłych stosunków z klientami i staramy się przewidywać ich potrzeby, zwracając baczną uwagę na specyfikę każdego rynku.


Łatwo można zostać w tyle. Dla spółki HIMOINSA pozostawanie jak najbliżej klienta i maksymalne dostosowywanie się do jego oczekiwań ma kluczowe znaczenie. Szczegółowa znajomość rynku, zyskiwana dzięki rozległej sieci handlowej, pozwala spółce opracowywać produkty coraz lepiej dostosowane do każdego klienta i każdego sektora – od szpitali, przez firmy inżynieryjne, wypożyczalnie, operatorów telekomunikacyjnych, po instytucje i urzędy.Jedną z najmocniejszych stron spółki HIMOINSA jest zdolność obsłużenia procesu produkcyjnego od A do Z, która pozwala wytwarzać wszystkie komponenty agregatu prądotwórczego: alternatory, silniki, obudowy, panele sterowania, automatyczne przełączniki i układy do pracy równoległej. Wszystkie elementy są idealnie zintegrowane, a produkt końcowy zawsze jest testowany przed wysyłką, aby zminimalizować ewentualne problemy, jakie mogłyby pojawić się podczas pierwszego uruchomienia.JAKOŚĆ ISO 9001: 2015POLITYKA JAKOŚCI