AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE NA GAZ


HIMOINSA produkuje agregaty prądotwórcze na gaz w szerokim zakresie mocy: od 10 kVA do 2500 kVA. Zasilane gazem ziemnym, LPG lub biogazem, a więc paliwami przyjaznymi dla środowiska, zapewniają stałe źródło energii, które nie tylko znacząco obniża emisje CO, CO2 i cząstek stałych do atmosfery, ale również emisje akustyczne.

GAZ ZIEMNY

Paliwo przyszłości już teraz jest częścią naszej teraźniejszości. Jest dostępne niemal na całym świecie i zapewnia poszanowanie środowiska, opłacalność, bezpieczeństwo i stabilność ceny. Jako rozwiązanie do zapewniania stałego źródła energii, pomaga obniżyć rachunki za energię elektryczną. W sumie: same zalety. Jest to rozwiązanie przyjmowane na całym świecie w celu zmniejszenia śladu węglowego oraz obniżenia emisji cząstek stałych, NOx i SOx.

LPG

Szeroko stosowany w świecie motoryzacyjnym, zaczyna być wprowadzany do agregatów prądotwórczych. Jego wszechstronność umożliwia magazynowanie paliwa w zbiornikach pod niskim ciśnieniem, co ułatwia jego wykorzystanie w odległych lokalizacjach lub tam, gdzie gaz ziemny jest niedostępny. Stosuje się go również w obszarach, gdzie olej napędowy jest zbyt niskiej jakości albo jego stosowanie wiąże się ze stratami powodowanymi przez kradzież paliwa. Jest to również doskonałe rozwiązanie w miejscach chronionych, w których wyciek paliwa stałby się poważnym problemem środowiskowym.

BIOGAZ

Biogaz staje się w coraz większym wymiarze elementem naszej rzeczywistości. Rządy zaczynają wdrażać przepisy zobowiązujące do wykorzystania metanu, który powstaje w wyniku rozkładu na wysypiskach i w oczyszczalniach, a także w wyniku procesu spalania w kominach, przyczyniając się istotnie do szkodliwego globalnego ocieplenia. Biogaz jest w 100% odnawialny i jego wykorzystanie nie przyczynia się do globalnego ocieplenia.


Silnik

Silniki starannie dobrane do zapewniania ciągłego źródła energii 24/7, wydajne, z obniżonymi wymaganiami serwisowymi, o sprawdzonej trwałości i niezawodności.

Alternator

Alternatory HIMOINSA oferują maksymalne zabezpieczenie przy każdym obciążeniu. Stabilne, niezawodne i trwałe źródło energii elektrycznej. Napięcie jest automatycznie dostosowywane przez regulator elektroniczny zasilany przez specjalne uzwojenie, odizolowane od uzwojenia głównego, co chroni układ przed skokami napięcia.

Instalacja gazowa

Homologowana instalacja gazowa ze wszystkimi niezbędnymi zabezpieczeniami i regulatorami, umożliwiająca podłączanie urządzeń gazowych marki HIMOINSA na sposób Plug & Play.

Dla WYPOŻYCZALNINowa wersja konstrukcyjna w obudowie przeznaczonej do wypożyczania, która jest wyposażona w zbiorniki LPG zapewniające niezależną pracę przez co najmniej 24 lub 45 h – w zależności od modelu – bez konieczności uzupełniania paliwa. Wbudowane zbiorniki posiadają homologację do stosowania LPG do silników samochodowych, dzięki czemu jest to wszechstronna opcja dla sektora wynajmu z dużym zapotrzebowaniem na sprzęt mobilny, którego transport nie sprawia problemów, z możliwością tankowania na stacji paliw z dystrybutorem LPG. Dzięki wszechstronności tych urządzeń można je zasilać gazem ziemnym – wystarczy jedynie przestawić przełącznik. Istnieją więc trzy różne możliwe źródła paliwa: wbudowane zbiorniki albo zbiorniki zewnętrzne z LPG bądź z gazem ziemnym, w zależności od modelu.

Agregaty prądotwórcze na gaz adresowane do sektora wynajmu

Dla TELEKOMUNIKACJI
Agregat prądotwórczy na gaz z okresem międzyprzeglądowym 10 000 godzin pracy


Generator HGY-25, zasilany gazem ziemnym potrzebuje tylko dwóch przeglądów przez cały okres użytkowania. Jego konstrukcja ze specjalnymi elementami oraz zastosowanie silnika Yanmar z opatentowaną technologią, która umożliwia pracę ciągłą przez 24 godziny na dobę przez okres 14 miesięcy, sprawia że jest to idealny model do odwiertów naftowych i gazowych w odległych miejscach, a także w lokalizacjach trudno dostępnych.

ELEKTRONIKA MARKI 
HIMOINSA

Wszechstronne i intuicyjne sterowniki, przeznaczone do agregatów prądotwórczych na gaz, które upraszczają obsługę i sterowanie agregatem oraz zapewniają bezpieczną pracę urządzeń.  Rozwiązania dla każdej żądanej konfiguracji: niezależna, równoległa lub awaryjna.

Sterowniki do agregatów prądotwórczych na gaz
CEM7G

Sterownik agregatu prądotwórczego na gaz.

CEA7G

Sterownik agregatu prądotwórczego oraz przełącznik między siecią a agregatem.

CEM7PG

Sterownik i synchronizator agregatów na gaz pracujących równolegle.

Agregaty prądotwórcze na gaz z gamy przemysłowej 

Postępy w energetyce posuwają się miarowym rytmem. W sektorze przemysłowym codziennie powstają tysiące projektów.  Szacuje się, że moc potrzebna w sektorze przemysłowym w roku 2020 wyniesie 201 847 MW, co stanowiłoby 70% zapotrzebowania na moc z agregatów prądotwórczych na świecie.

Zob. agregaty prądotwórcze na gaz z gamy przemysłowej


Agregaty prądotwórcze na gaz z gamy ciężkiej

Agregaty prądotwórcze z gamy ciężkiej to płuca energetyczne niezbędne instytucjom, szpitalom i obiektom finansowym. Nawet kilkuminutowa przerwa może spowodować duże straty finansowe w banku lub mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa pacjentów w szpitalu. Generatory dużej mocy są niezastąpione, kiedy trzeba zapewnić awaryjne zasilanie w budynku znajdującym się w centrum finansowym Genewy z powodu przerwy w dostawie prądu; albo ciągłe zasilanie, kiedy konieczne jest przeprowadzenie konserwacji instalacji elektrycznej w fabryce konserw, która nie może sobie pozwolić na zatrzymanie produkcji.

Zob. agregaty prądotwórcze na gaz z gamy ciężkiejGeneratory gazowe są również doskonałą opcją w bardzo zimnym klimacie, gdzie istnieje wyższe ryzyko zamrożenia silnika Diesla. Przykładem mogą być agregaty zapewniające działanie gazociągów, które HIMOINSA dostarczyła zimą do Rumunii w czasie opadów śniegu. Możliwość wykorzystania różnych rodzajów gazu oznacza spore oszczędności na kosztach eksploatacji i konserwacji. Nie tylko ze względu na niższą cenę paliwa w wielu krajach, ale także dzięki dłuższym cyklom eksploatacji silników i okresom międzyprzeglądowym. Dlatego też agregaty prądotwórcze na gaz stają się coraz bardziej interesującym rozwiązaniem dla firm wynajmujących, które potrzebują opłacalnego sprzętu.
Innym znaczącym impulsem napędzającym rozwój technologii agregatów prądotwórczych na gaz jest zapotrzebowanie na urządzenia do wytwarzania energii o mniejszym wpływie na środowisko. Takie agregaty są bezpiecznym i niezawodnym źródłem czystej energii, jakiego poszukuje obecnie międzynarodowy rynek energetyczny. W samej tylko Europie szacuje się, że roczny wzrost tego sektora rynku wyniesie do 2020 roku 1,9%. Energia zapewniająca ciągłość zasilania w hodowlach łososia w Ameryce Południowej, bez ryzyka wycieków do środowiska morskiego; albo użyteczne wykorzystanie gazu ziemnego uwalnianego w odwiertach wydobywczych ropy naftowej w Kolumbii.


Wszystkie agregaty prądotwórcze HIMOINSA, niezależnie od ich wielkości, wyposażone są w kompletną instalację gazową ze wszystkimi zabezpieczeniami. Zespół inżynierów w spółce HIMOINSA nieustannie pracuje nad podnoszeniem wydajności urządzeń oraz optymalnym wykorzystaniem przestrzeni, np. w celu zwiększenia pojemności zbiorników bez zwiększania gabarytu agregatu. Ponadto okresy międzyprzeglądowe są coraz dłuższe, osiągając w gamie generatorów gazowych z silnikiem Yanmar nawet 10 000 godzin pracy. Wszystko to, wraz z niższą ceną paliwa, radykalnie obniża koszty OPEX związane z tymi agregatami.

Grupa przemysłowe

 
Seria Prime Standby COP Paliwo  
HGO 23-74 kVA25-82 kVA  Gaz ziemny Zobacz modele
HGP 95-679 kVA105-807 kVA  Gaz ziemny Zobacz modele
HGO 24-82 kVA27-90 kVA  LPG Zobacz modele
HGP 100-425 kVA110-508 kVA  LPG Zobacz modele
 

Grupa ciężkie

 
Seria Prime Standby COP Paliwo  
HGM   730-2.465 kVA Gaz ziemny Zobacz modele
HGM   730-1.893 kVA Biogaz Zobacz modele
 

Grupa wynajem

 
Seria Prime Standby COP Paliwo  
HRGO 26-82 kVA28-90 kVA  LPG Zobacz modele
HRGP 105-128 kVA116-143 kVA  LPG Zobacz modele